Професія водія – досвід, помножений на професіоналізм

       Професія водія нині є однією з найзатребуваніших в багатьох країнах. Розвиток транспортної інфраструктури підвищує вимоги до водіїв, їх професійних якостей. Вибір цієї професії передбачає не тільки готовність проводити за кермом транспортного засобу багато годин, а й наявність деяких професійних якостей, які допоможуть стати майстром своєї справи.

      Водій - це робітник, який керує певним транспортним засобом і має водійське посвідчення з відповідними відкритими категоріями. Водій необхідний в багатьох галузях економіки і виробництва, так що знайти роботу фахівцям в цій області нескладно.

       Великі компанії мають свій автомобільний парк і наймають водіїв для постійних пасажирських і вантажних перевезень. Професія водій автомобіля найбільш затребувана в таксопарках, які є в кожному місті. Окрім легкових автомобілів, водії керують тролейбусами, трамваями, автобусами, спецтехнікою і т. д. Розрізняють транспорт для пасажирських перевезень, вантажоперевезень і виконання інших завдань. Але яким би транспортним засобом ні керував водій, він завжди відповідає за зберігання перевезених вантажів і життя пасажирів.

       Для того щоб стати водієм певного транспортного засобу, необхідно мати права, які підтверджують вміння керувати цим засобом.

       Уважність і обережність на дорозі допомагають вчасно зреагувати на небезпечну ситуацію, яка може призвести до тяжких наслідків. Крім усього, водій повинен мати добру пам'ять, так як необхідно орієнтуватися у великій кількості дорожніх знаків. До медичних показань, що пред'являються до водіїв, відносяться: хороший зір, відсутність захворювань, що супроводжуються мимовільними рухами, психічне здоров'я.

       Залежно від місця роботи та виду керованого транспортного засобу відрізняються і обов'язки водія. Особистий водій відноситься до домашнього персоналу і, крім управління транспортом, в його обов'язки найчастіше входить утримання в чистоті автомобіля і підтримку його справності.

     Професія водій автобуса увазі крім пасажирських перевезень, перевіз їх багажу. Зазвичай у автобуса є затверджений маршрут, яким водій повинен неухильно слідувати. Водій трамвая чи тролейбуса повинен уміти перевірити стан транспортного засобу і усунути елементарні несправності.

       Однак наявність водійських прав не говорить про професіоналізм робітника. У цій професії велике значення відіграє досвід роботи, адже досвід приходить з кількістю годин, проведених за кермом.

       Зарплата водія залежить від підприємства, де він працює, а також від графіка і кількості годин роботи. Найбільш престижною професією в цій області вважається особистий водій, так як тут зарплата залежить від можливостей роботодавця та надаваних водієм послуг.

       Наш навчальний заклад здійснює професійну підготовку кваліфікованих робітників з отриманням посвідчення водія автомобіля категорії «В» і «С».

       Для виконання навчальних програм ліцей має необхідну матеріально- технічну базу.